ICA Matkasse
Vi har bestämt oss för att prova matpåse från ICA Smedby. Vi har valt billiga veckan och det kostar 495 kr per vecka för 5 middagar till 4 personer. Idag hämtade vi den första påsen och första middagen var taglitatelle med ricotta, bacon och sugarsnaps. Det gick fort att laga och det var gott. Skönt att slippa fundera ut vad man ska laga för mat varje dag.
![](http://nevnarien.blogg.se/tavling/images/2011/separat_174349353.jpg)
Kommentarer
Trackback